Translate

neljapäev, 25. mai 2017

Lollus jääb!


aga seda võiks kohati vähem olla

Mul on tosina jagu omi mõtteteri ja
tähelepanekuid lollide kohta.

Vahel jagan neid kitsas seltskonnas. Sest need  on olnud ajast ees ja langeksid väga kivisele üldise mittemõistmise pinnale.  

Nüüd tundub, et mõned vähem radikaalsed neist võib kirjalikult avalikustada. Lootuses, et see on uue aja(stu) märk, et KAPO juht hoiatas Pärnus konverentsil kõneldes lollide inimeste (palkamise) eest. KAPO on teadvustanud, et lollid on oht. See on hea, lootustandev.
Arnold Sinisalu väljendas triviaalset, aga õiget mõtet. (Iseküsimus on, et keda siis lollid peaksid palkama,  vt üht minu varasemat postitust.)

Olin mõne päeva Eesti uudistest eemal ja lühikese ajaga on päris palju veidrat toimunud. 
Minister Korb (kellest tean vaid seda, et ta räägib aktsendiga) on punaveteranidega kohtudes kuuldavale toonud, et on NATO vastane, siis vabandanud ja kahetsenud ja juba ministri ametist lahtigi saanud.
* Lolli elu on seikluste jada.*

Kuidas küll jõudis vaese Mihhaili mõttekäik sellelt, et kaitsekulutuste raha võiks parem jagada pensionäridele (nagu kisas publik), selleni, et Eesti võiks välja arendada nihukese võimsa armee, et meile poleks NATO abi vajagi? 
* Võib-olla loll ei mõtle vähem kui tark, aga loll mõtleb valesti.*
 


Talleyrandile omistatakse  ütlus: C'est pire qu'un crime, c'est une faute
Ehk siis: "See on hullem kui kuritegu, see on viga." Või  siis suur eksimus. (Tegelikult seda olla öelnud hoopis keegi teine.)
Mulle meeldib selle ütluse variatsioon: "See on hullem kui kuritegu, see on lollus." (Autorit ei tea.)  Oscar Wilde on samal teemal arvanud, et Nobody ever commits a crime without doing something stupid. (Aga mõistagi kirjanike puhul ei ole kindel, kas nad nii arvasid või pigem tahtsid teha ilusa ja lööva lause.) Tõdemus - pole mõtet juurelda, kas mõni üksikjuhtum on pigem pahatahtlik ja halvemal juhul kuritegeliku kavatsusega,  kui tegemist on koletu rumalusega.

Vahva on, et * lollid on kavalad *. Lisab elule värvi.
Viivad küll punaseid nelke okupantide pühal langenud okupantide hauale, aga georgi lindikest rinda ei pane. Ja kui küsida, et kuule punnsilm, millega sa tegeled?, siis tuleb pikk ja põhjalik ja keerukas seletus. Sest * lollid armastavad targutada *.

* Kes suudab inimeste lollust ja laiskust enda huvides kasutada, saavutab palju. *

Et lõpetada sobilikult sallivuse ja inimarmastuse lainel, olgu tsitaat Johannes Paulus II:

"Ka rumalus on Jumala and, aga seda ei tohi valesti kasutada."

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar