Translate

neljapäev, 22. juuni 2017

Im Westen nichts Neues

sõda, armastus, põgenemine - eks paljud ole Remarque'ist haaratud olnud 

Kontrollisin, veendusin, kõik asetus kohtadele. Kolm-neli päeva on olnud mõte, et peaks hankima ühe pudeli head kalvadost (eestindatult kalvadossi). Vaatasin järele, jah, 22. juuni on Erich Maria Remarque'i sünnipäev. 

Remarque'il on kalvados läbiv ja oluline tegelane.  Ilmub välja erinevates romaanides kinnismõtte järjekindlusega ning kohati absurdsel ja koomilisel moel.
 (Oli see nüüd  Zeit zu leben und Zeit zu sterben - kui kõik lendab pommitabamustes pilbasteks ja kivihunniku otsas on kalvadose pudel!? - mujal selline stseen vist ei saa olla.)

Arc de Triomphe


Kas meil peale Coquerel'i veel mõnd marki müügil on, peab uurima, ehkki Coquerel on ka OK.
(Jookide nagu kalvados või grappa või tšatša või viski puhul on  peenutsemine ja erilisus ja medalitega sildid täielik jama. Kohalike jaoks, kes nagunii kõige paremini asja jagavad, on kindla kvaliteediga ja taskukohase hinnaga mark, seda ongi kõige kindlam juua. Nojah, mainisin juhuks, kui te pole seda ise taibanud ja olete koos teiste kehkenpükstega ühinenud mingiks klubiks jne jmt.)

Tallinnas näikse olevat komme neid "peenemaid marke" tarbida. Sealt tuleb ka enamus  hirmsaid toidublogisid, kus kirjeldatakse mida autor sõi. 😊

Ei tea, miks on huvitav osaline või täielik ülevaade kellegi ainevahetusest. Võib-olla võtab veel natuke aega, enne kui harjutakse, et toit on  igapäevane asi ja muidugi peaks olema hästi valmistatud.


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar