Translate

reede, 17. november 2017

Postimehest ajendatult täienduse lisa

Ikka ikoonist (ja Sõõrumaast ja Savisaarest)

Tänases Postimehes Jaanus Piirsalu võtab jutuks kingitud Püha Moskva Matrjona ikooni ja Sõõrumaa püüab oma võimete piires asja selgitada. "Ostetud kloostri suveniiripoest" on  mõneti tendentslik (aga "lööv" (nagu "kombeks")). Kloostri pood on kloostri pood (on kiriku pood, kui ta end nii soovib nimetada). 
Kel huvi, võib vaadata    http://www.pokrov-monastir.ru/?include=static&page_id=93

Kui küsida ikooni kui artefakti kohta mõni asjalikum küsimus, siis võiks ju huvi tunda, kas see on maalitud või trükitud. Kipun arvama, et trükitud. Sellegi poolest võis maksta mõnisada euri. Kui on vastavas töökojas maalitud (tundub üsna ebatõenäoline), võib hind olla ca üks tuhat euri. 

Mõnes kloostris on poe, ikoonide ja säilmete asi korraldatud selliselt, et ostes poest ikooni, võib veenduda, et säilmete juures on juba täiesti sarnane ikoon, minna säilmete juurde ja vahetada äsja ostetud ikoon säilmete kõrval olnud ikooni vastu ning jätta "värske" ikoon säilmete kõrvale nö "laadima". Kas see palju kõneainet pakkuv Matrjona ikoon on selle protseduuri läbinud, me muidugi ei tea. Sõõrumaa ka ei tea. 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar