Translate

reede, 13. aprill 2018

e-remont tulekul

 

Muudkui kirjutasin ja ammu, et meie e-riik on muutumas mulliks, mida rumalad poliitikud puhuvad, täna jõudis Postimees ka juhtkirja tasemel sama tõeni ja ilmus

Juhtkiri: e-riik vajab kapremonti

Pealkiri pealkirjaks. Vastuolud on suurte kõnede ja deklaratsioonide ja manifestide jne jmt ning konkreetsete poliitiliste otsuste põhjenduste vahel. Vastuolud ja mitteloogilised seosed. Et on mingid suured eesmärgid ja kõrged väärtused - aga teisalt jälle konkreetsed tegevused, mis on nendega täiesti vastuolus ja mida põhjendades tuuakse hoopis vaiksema vigina saatel ei tea kust võetud argumente.

Praegu hakatakse esitlema, et e-riik on väga kallis pidada. Justkui ei mäletata enam, et pikalt räägiti kui hea ja odav on e-riik. Et siis on ametnikke vähem vaja jne jmt. Pidi olema ju odavam. Et suurematel ja rikkamatel riikidel on rohkem raha, ei pidanuks meie silmapaistva digitaiplikuse juures midagi tähendama. No ja tehti hooga andmebaase, faile ja programme. Nende hooldamine anti muidugi neile juhtida, kes midagi ei oska ega viitsi, sihuke mõnus sinekuur, nagu Ansipil Brüsselis tehti väiksematele vendadele siin kodutanumal.

Nüüd juba teeme üldrahvalikult äppe ja koolitame digitarku kutsekoolis. Ma näen neid kutsekooli poiste ja tüdrukute tehtud käkerdisi igasugu ettevõtete ja asutuste lehekülgedena küll ja küll. 

Ei viitsi sellest jälle ja pikalt kirjutada, kasutu, targem on verandal päikese käes tukastada. Imet ei sünni, et enne remonti tehtaks korralik diagnostika ja süsteem säetaks tööle nende poolt, kel on korralik ettekujutus sellest, mis on loogika, hierarhiad ja  struktuurid. Saame hakkama ilma selleta või siis kutsume jälle nt rootsi/taani spetsialistid, kes lõplikult kõik tuksi keeravad nagu enamasti.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar