Translate

reede, 15. september 2017

Lääs 2017

Käed eemale Vejšnorijast!

Must-toonekurg Karl on juba Rumeenia kohal, must-toonekurg Eedi tegi Ukrainas väikese tiiru ja  jõuab Ukraina-Moldova piirile. Kalakotkas Vadim on praegu Valgevene kohal ja samasse suundub  ka merikotkas LV235. Eedi lennutrajektoor on kõige huvitavam. 14. septembril ametlikult alanud õppuste Zapad 2017 käigus võib ka mõni lennumasin teha ootamatu tiiru Poola või Leedu kohal. Küsimus, kas Vene tankid ja jalavägi lahkuvad Valgevenest pärast õppuste lõppu on muidugi kaua laual olnud, aga NATO riikide õhupiiride rikkumised oleks hoopis erinev teema. Ehkki need kaks on väga hästi kombineeritavad. Erakorraline juhtum õhus tekitab pingeid ja see on ettekäändeks, et väed jäävad võõrale territooriumile. Väga lihtne, nagu ikka. Lääne silmis kaotab Valgevene tänu neile õppustele muidugi tohutult maines, kuna keegi ei mõtle praegu sellest maast kui suveräänsest riigist. Mis muidugi on kremli meelest mõnus ninanips Lukašenkale.


Tore kõrvalprodukt on Vejšnorija  e-riigi ilmumine internetti. 😁

Rahva meeleolusid väljendavad sellised kommentaarid:  Слава Вейшнории! Смерть расейским окупантам !

Õppuste esimese päeva õhtul teatas Lukašenka, et ei külasta õppusi Venemaa pinnal ehkki varasemalt oli kokku lepitud, et seisavad seal kaks presidenti kenasti koos ja jälgivad jne.
 
14. septembril viidi häire korras Pihkva dessantväelased lahinguvarustuses kogunemiskohta ja pandi lennukitesse.

Pisut hiljem tõusid õhku hävitajad ja helikopterid, mis imiteerivad (sh ka ülimadallennul) rünnakuid, et kontrollida õhukaitse valmisolekut. Lennukid on arvutiekraanil päris toredad, nagu kurekesed.

Õhtupoolikul sõitis pommitaja Kaluuga lähistel lennurajalt välja kraavi, inimesed vist terved, aga masin lennukõlbmatu. (Palun mitte valesti aru saada, Vene lendurite saatus ei lähe mulle vähemalgi määral korda. Kui neid mingil hetkel enam ühtki poleks, tunneks ehk kerget headmeelt. Sama kehtib kõigi Vene väeliikide kõigi esindajate kohta.)
Venemaa 1. Tankiarmee Moskva lähistel paikneva tankibrigaadi masinad liiguvad raudteel Valgevene poole. 
Teatati 14. septembri hommikul.

Õhtul teatas Valgevene pool aga järgmist: Российская танковая дивизия, которую сегодня подняли по тревоге и начали перебрасывать на площадки учений «Запад-2017», будет отрабатывать программу на полигонах РФ. Это выяснилось после консультаций военных ведомств двух стран, сообщил официальный представитель Минобороны Беларуси Владимир Макаров.
«Они будут отрабатывать программу боевых действий на трех российских полигонах, которые задействованы в рамках учений. Ни Беларуси, ни другим государствам это не несет никакой опасности», — сказал Владимир Макаров.

Vene pool kindlasti ei saa aru, miks Valgevene ei taha nende parimat tankidiviisi.

Lennukeid lennutati õppuste teise päeva varahommikul intensiivselt.
Tsiviillennuliinid hoiavad praegu sealt eemale.  

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar