Translate

laupäev, 8. aprill 2017

ja siis sariini pommid ja lõpuks tomahoogid

4. aprilli hommikul saabus Karl oma pesale

Vabariiklastel on selline needus, et nende presidendid valimiste ajal ja vahetult valituks osutumise järel kuulutavad, et pole kavas maailma mastaapides midagi suurt lavastada, ajagem koduseid asju ja nautigem isolatsiooni. Aga siis alles läheb lahti...

Mõjukat jõudu, kel oleks plaan ja tahe lähemal ajal ja võimalikult kiiresti lõpetada Süüria sõda, pole. Seega võib seal veel mõne aasta vältel vägesid liigutada, kaugtuld anda, lennata, pommitada ja linnu maaga tasa teha.



USA 59 tomahooki olid sisuliselt sõnum, et Venemaa taktika "kartke, me oleme ettearvamatud, meid saab pidurdada ainult tuumasõjaga", ei tööta. Sest Trump otsustas samuti natuke närvidel mängida.  Kuna Euroopa ei ole Venemaa sammudele reageerides olnud järjekindel ning sanktsioone lausa mehaanilisel moel laiendanud ja karmistanud, siis USA ettearvamatute (vastu)sammude taktikale praegu alternatiiv puudub. Esmapilgul võib tunduda paradoksaalne, kuid risk suuremat mastaapi katastroofide toimumise ja uute konfliktide tekkimise tõenäosuse osas seeläbi väheneb. Uute provokatsioonide korraldamise osas muutub kreml ilmselt pisut ettevaatlikumaks.

(Äsja avaldasid sel teemal arvamust härrad Stoicescu ja Bahovski, neist esimene ütles:  «Ettearvamatuse monopol on tänase ööga kinnistunud Trumpile. Kõik on murelikud, kaasa arvatud Putin ja Hiina.» Vabandage, aga monopoli asjus (ja Erkki Bahovski mitme seisukoha suhtes)  ma jääksin küll eriarvamusele.)

P.S. Selleks, et kindlaks teha, kas tsiviilisikud Khan Shaykhun'is surid sariini tõttu, piisab saastunud alalt proovide võtmisest lihtsa vahendi abil, mis koosneb pumbast ja vastavast mürke eristavast  ampullide komplektist. 


Ohvritelt ja kannatanutelt võetud proovide alusel on Türgi Tervishoiuministeerium juba kinnitanud, et tegemist oli sariiniga.

P.P.S. Koduteel Süüria kõige kuumemaid kohti, nt Aleppo lähiümbrust külastanud must-toonekurg Karl on juba õnnelikult jõudnud oma pesale Karulas.
Striim otse pesast: http://tv.eenet.ee/must-toonekurg.html    
 
   

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar